Nowy numer 48/2023 Archiwum

Dziennikarze symetryści nie istnieją

Dziennikarze albo są rzetelni i przykładają taką samą miarę do wszystkich, albo kierują się ideologią i polityką, ale wówczas stają się propagandystami. Tak zwanych symetrystów nie ma.

W ostatnich dniach głośno się zrobiło o tzw. symetrystach. Dziennikarze określani takim mianem zostali zaproszeni na Campus Polska Przyszłości, który odbywał się pod koniec sierpnia w Olsztynie. Impreza ta jest kierowana do zwolenników Platformy Obywatelskiej; składają się na nią dziesiątki paneli dyskusyjnych i warsztatów na temat polityki i życia społecznego. W programie znalazł się także „Panel symetrystów”, jednak w atmosferze skandalu został odwołany. Okazało się, że jeden z czworga dziennikarzy, którzy mieli w nim wziąć udział, Grzegorz Sroczyński z TOK FM (obecnie już w innej rozgłośni) i Gazeta.pl, nie przypadł do gustu radykalnym zwolennikom Platformy, określanych mianem „Silni razem”, gdyż w dyskusji radiowej nazwał ich kundelkami, którzy potrafią kąsać tylko swoich. Chodziło o to, że głównie atakują właśnie tzw. symetrystów. „Silni razem” wymusili na organizatorach odwołanie zaproszenia dla red. Sroczyńskiego. W tej sytuacji pozostali uczestnicy panelu zrezygnowali z udziału.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego