Nowy numer 42/2019 Archiwum

Papież w Niemczech: znamy plan

Benedykt XVI zatwierdził oficjalny program wrześniowej podróży apostolskiej do Niemiec. Program został przygotowany przez niemiecki episkopat i przewiduje wizytę Ojca Świętego w trzech diecezjach: Berlinie, Erfurcie i Fryburgu. W każdej diecezji Papież celebrować będzie uroczystą Eucharystię, ale szczególną uwagę poświęci spotkaniu z przedstawicielami Kościołów ewangelickich.

Ekumeniczne spotkanie z niemieckimi protestantami zaplanowane zostało na specjalne życzenie Benedykta XVI – poinformował sekretariat niemieckiego episkopatu. Kilka tygodni temu Papież zasygnalizował, że w kraju reformacji chciałby poświęcić więcej czasu na wspólne modlitwy z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich. Dojdzie do tego w piątek 23 września podczas ekumenicznego nabożeństwa w klasztorze augustianów w Erfurcie, miejscu nowicjatu Marcina Lutra.

Swoją pielgrzymkę do Niemiec Papież rozpocznie w czwartek 22 września w Berlinie, gdzie spotka się z prezydentem Christianem Wulffem a następnie przemówi w Bundestagu. O godzinie 18:30 przed Zamkiem Charlotteburg Papież odprawi uroczystą Eucharystię, na której władze Berlina spodziewają się blisko 40 tys. wiernych. Administrator berlińskiej archidiecezji bp Matthias Heinrich nie ukrywa, że liczy również na pielgrzymów z Polski.

Po Mszy Benedykt XVI będzie nocował w nuncjaturze apostolskiej, która graniczy z bazyliką św. Jana, kościołem Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

Koniec pielgrzymki stanowi diecezja Fryburga w południowozachodnich Niemczech. Tutaj w sobotę 24 września Benedykt XVI odprawi nieszpory dla niemieckiej młodzieży, a w niedzielę uroczystą Mszę na miejscowym lotnisku.

W programie papieskiej wizyty przewidziane jest też m.in. spotkanie z kanclerz Angelą Merkel, przedstawicielami Centralnej Rady Żydów w Niemczech oraz islamu. Niemiecki episkopat uruchomił też specjalną stronę internetową: www.papst-in-deutschland.de.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL