Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rosja: hakerzy włamali się na stronę rezydencji patriarchy Cyryla z treściami proukraińskimi

Nieznani bliżej hakerzy włamali się na stronę internetową patriarchy moskiewskiego i całej Rusi z hasłami wspierającymi kontrnatarcie Ukraińskich Sił Zbrojnych przeciw Rosji i z tekstem modlitwy w tej intencji w języku ukraińskim, kończącej się słowami "Chwała Ukrainie!".

Na stronie tzw. Podworja, czyli swego rodzaju przedstawicielstwa patriarchy moskiewskiego w jego rezydencji w podmoskiewskim Pieriediełkinie, po0jawiły się teksty popierające działania armii ukraińskiej i jej przeciwnatarcie w czasie obecnej wojny na Ukrainie. Pod logiem Podworja znalazło się zdaniem, iż "błogosławi ono kontrofensywę Sił Zbrojnych Ukrainy". Towarzyszy temu filmik wideo, nagrany wcześniej przez naczelnego dowódcę armii ukraińskiej gen. Wałerija Załużnego.

Obok zamieszczono również tekst modlitwy w intencji powodzenia przeciwnatarcia następującej treści: "Panie Boże sił, Boże naszego zbawienia, jako jedyny czynisz cuda. Spójrz w swej łasce i miłosierdziu na pokorę Twych niewolników i w duchu miłości do człowieka wysłuchaj i zmiłuj się nad nami, gdyż wrogowie nasi zebrali się przeciw nam, aby nas wygubić i zniszczyć nasze państwo i nasze święte miejsca. Dopomóż nam, Boże, Zbawicielu nasz i wyzwól nas, ku chwale Imienia swego i niech wypełnią się na nas słowa powiedziane Mojżeszowi: bądźcie śmiali, trwajcie a zobaczycie wybawienie dane przez Pan, bo Pan walczy za nas. Chwała Ukrainie!".

Jak wiadomo Rosyjski Kościół Prawosławny i osobiście jego zwierzchnik, patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl w pełni popierają inwazję Rosji na Ukrainę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast