Nowy numer 44/2020 Archiwum

Na Lednicy klucz do nieba

Lednica. Wszyscy, którzy 4 czerwca pojawią się na Polach Lednickich k. Gniezna, otrzymają klucze do nieba z wezwaniem Jana Pawła II „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” oraz cytatem „Tobie daję klucze królestwa” (Mt 16,19). W zamian organizatorzy proszą o klucze do serc młodych.

„Akcja Klucze” już ruszyła. Do Ośrodka im. Jana Pawła II na Polach Lednickich docierają ozdobne klucze m.in. do miast papieskich. Klucze przysyłają także znane osobistości świata mediów, kultury, polityki i sportu. Wszystkie będzie można zobaczyć na wystawie we wspomnianym Ośrodku im. Jana Pawła II.

XV Ogólnopolskie spotkanie młodych na Polach Lednickich odbędzie się nieco ponad miesiąc po beatyfikacji papieża Jana Pawła II. W tym roku przyświecać mu będzie hasło „JPII – liczy się świętość”. – Będzie to najważniejsze spotkanie młodych, którzy jako pokolenie JP2 chcą dać dowód wierności, miłości i oddania Ojcu Świętemu – opowiada organizator spotkań lednickich Jan Góra OP.

Spotkanie odbywa się w 20. rocznicę bierzmowania młodzieży świata podczas VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie. Program oparty będzie na przesłaniach kierowanych przez Jana Pawła II do młodych gromadzących się na Polach Lednickich w latach 1997–2004. Ważnym punktem spotkania będzie błogosławieństwo narzeczonych.

Prosimy Was o przesyłanie do nas lub przywiezienie na Lednicę kluczy do Waszych serc. Przesyłajcie je na adres: Duszpasterstwo Akademickie Dominikanów, ul. Kościuszki 99, 61-716 Poznań.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama