GN 28/2018 Archiwum

Zwierzchnik byłych anglikanów u papieża

W ramach audiencji prywatnych Benedykt XVI spotkał się z ks. Keithem Newtonem, stojącym na czele utworzonego niedawno w Anglii i Walii ordynariatu personalnego Matki Bożej z Walsingham dla byłych anglikanów.

Tamtejszemu ordynariuszowi, który wcześniej był biskupem anglikańskim, a katolickie święcenia kapłańskie przyjął w styczniu, towarzyszyli prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. William Levada i biskup pomocniczy Alan Hopes z londyńskiej archidiecezji Westminster.

Ponadto Papież i jego współpracownicy wysłuchali 1 kwietnia w kaplicy Redemptoris Mater kolejnego wielkopostnego kazania o. Raniero Cantalamessy OFMCap. Kaznodzieja domu papieskiego mówił o Bogu jako Miłości.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama