Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Odnowienie więzi małżeńskich

O odnowienie więzi małżeńskich i dialogu między małżonkami, przeprowadzenie dodatkowych rekolekcji i "wieczorów dla zakochanych" apelują liderzy Stowarzyszenia "Spotkania Małżeńskie" Irena i Jerzy Grzybowscy w związku ze zbliżającą się beatyfikacją Jana Pawła II, któremu bliska była troska o trwałe małżeństwa i rodzinę.

Irena i Jerzy Grzybowscy, zwrócili się do wszystkich byłych uczestników rekolekcji małżeńskich o pogłębienie i odnowienie dialogu w ich małżeństwach, w rodzinie i z innymi ludźmi. Ponadto zwrócili się do wszystkich Ośrodków Spotkań Małżeńskich w Polsce i w innych krajach o przeprowadzenie dodatkowych „rekolekcji małżeńskich”, „wieczorów dla zakochanych” lub uczczenia w podobny sposób beatyfikacji.

„Nie mamy wątpliwości – czytamy w komunikacie liderów Stowarzyszenia - że w Domu Ojca Jan Paweł II będzie się radował z takiego daru może nawet bardziej niż z samego uczestniczenia w uroczystościach beatyfikacyjnych. Niech naszym darem na beatyfikację będzie pogłębienie i odnowienie więzi małżeńskiej, szczególnie tam, gdzie jest ona zagrożona. W gronie osób odpowiedzialnych za Spotkania Małżeńskie, darem beatyfikacyjnym niech będzie pogłębienie rozumienia charyzmatu Spotkań Małżeńskich, a w ślad za tym większe zaangażowanie apostolskie w budowanie i odbudowywanie więzi małżeńskiej oraz przygotowywanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa”.

Na apel Liderów odpowiedziały już Ośrodki Spotkań Małżeńskich na Łotwie, Ukrainie i w Rosji (obwód kaliningradzki), informując o zamiarze zorganizowania dodatkowych rekolekcji dla małżeństw.

Kontakt ze Stowarzyszeniem Spotkania Małżeńskie: spotkmal@gmail.com

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama