Nowy numer 43/2020 Archiwum

Każda beatyfikacja propozycją świętości

- Każda beatyfikacja jest propozycją świętości osoby, inspiracją dla chrześcijan, by ukierunkowali swoje dążenia - powiedział w rozmowie z polskimi dziennikarzami o. Federico Lombardi, dyrektor watykańskiego Biura Prasowego.

W jego opinii beatyfikacja Jana Pawła II nie będzie dotyczyła aspektów geopolitycznych, filozoficznych czy teologicznych, ale jego świętości, która przejawiała się m.in. w głębokiej modlitwie, zwracaniu uwagi na chorych i cierpiących, odwadze przeżywania swego życia i cierpienia w perspektywie wiary.


Tłumaczenie:
„Mówiąc o charakterystycznych aspektach osobowości Jana Pawła II w sposób naturalny przychodzi na myśl jego życie modlitwy, jego świadectwo wiary, zaangażowanie apostolskie, pasja w głoszeniu orędzia Jezusa Chrystusa i Bożego Miłosierdzia dla wszystkich ludzi.”

Rzecznik Stolicy Apostolskiej zapowiedział, że w związku z dużą liczbą dziennikarzy zainteresowanych uroczystościami beatyfikacyjnymi Jana Pawła II zostanie przygotowana osobna sala dla prasy a w atrium Auli Pawła VI zostaną przygotowane specjalne stanowiska dla komentatorów radiowych i telewizyjnych. Również Radio Watykańskie przygotowuje specjalne programy z okazji beatyfikacji - dla pielgrzymów przebywających w tym czasie w Rzymie, także dla Polaków.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama