Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kościół w obronie skazanych na śmierć

Władze chińskie wykonały dziś karę śmierci na trzech Filipińczykach. Dwa lata temu skazano ich za przemyt narkotyków. Kościół katolicki na Filipinach całą noc czuwał na modlitwie, by nie doszło do tej nieodwracalnej tragedii.

Przedstawiciel episkopatu przypomniał, że egzekucja rodaków jest dobrą okazją, by zająć się losem milionów filipińskich emigrantów, którzy bardzo często padają ofiarą międzynarodowej zorganizowanej przestępczości. Kościół w tym kraju sprzeciwia się wykonywaniu kary śmierci, ponieważ wierzy w przemianę człowieka i chce mu dać zawsze szansę – zauważył anonimowy filipiński hierarcha.

Władze chińskie zezwoliły krewnym na ostatnie pożegnanie z ofiarami. Ze skazanymi spotkał się też duchowny katolicki. Wszystko musiało się odbyć w ciągu jednej godziny. Najstarszy ze skazanych miał 42 lata, a dwie kobiety 32 i 38 lat. Wszyscy otrzymali dziś w więzieniu w Xiamen śmiertelny zastrzyk. Komunistyczne władze Chin oskarżane są o pospieszne przeprowadzenie ich procesu i oskarżenie niewinnych osób. W ubiegłym roku wykonano w Chinach ponad tysiąc egzekucji kary śmierci.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama