Nowy numer 43/2020 Archiwum

Papieska wystawa pojedzie do Tirany?

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się wadowicka wystawa „Szukałem Was i przyszliście do mnie”, poświęcona Janowi Pawłowi II

Ekspozycję złożoną z wielkoformatowych fotografii reporterów Agencji France-Press pokazywano już w wielu miastach w Polsce, gościła także na Słowacji. Teraz z prośbą o wypożyczenie plansz z około stu zdjęciami dokumentującymi m.in. ostatnie chwile życia Ojca Świętego oraz uroczystości pogrzebowe w 2005 roku zwróciły się do Muzeum Miejskiego w Wadowicach polskie placówki dyplomatyczne i konsularne w albańskiej Tiranie oraz niemieckim Monachium.

Piotr Wyrobiec, szef Wadowickiego Centrum Kultury, wyjaśnia, że ekspozycja szczególnie jest rozchwytywana w okresie kwietniowo-majowym i w październiku, bowiem na ten czas przypadają główne rocznice związane z Janem Pawłem II. Jak dodaje, największe wrażenie na wystawie robią fotografie zwykłych ludzi.Wystawa „Szukałem Was i teraz przyszliście do mnie” została przygotowana w 2006 roku dla upamiętnienia pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

W następnych latach powstała także plenerowa wersja wystawy, różniąca się nieco od oryginalnej ekspozycji zaaranżowanej dla wnętrz muzealnych.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama