Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielęgniarki: chcemy wysłuchania publicznego

Podczas prac w Senacie nad ustawą o działalności leczniczej wystąpimy o wysłuchanie publiczne - poinformowała w poniedziałek przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias. Ustawa reguluje m.in. kwestię zatrudniania pielęgniarek.

Ustawa doprecyzowuje zasady zatrudniana pielęgniarek w szpitalach na podstawie kontraktów. OZZPiP domaga się usunięcia z niej zapisu to umożliwiającego. W poniedziałek przedstawicielki związku przekazały marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie opinię prawną mówiącą, że takie rozwiązanie byłoby zgodne z konstytucją.

Gardias podkreśliła, że OZZPiP jest gotowy do rozmów. Zaznaczyła jednak, że do negocjacji z Ministerstwem Zdrowia konieczny jest udział mediatora.

Przedstawicielki związku piąty dzień okupują sejmową galerię. Niedzielne negocjacje z minister zdrowia Ewą Kopacz i wiceministrem Jakubem Szulcem zakończyły się fiaskiem. Rozmowy zostały zerwane. Kopacz oświadczyła, że przedstawicielki OZZPiP wprowadziły ją w błąd w sprawie swoich postulatów; pielęgniarki zaprzeczają.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama