Nowy numer 21/2023 Archiwum

Masowa reakcja Ukraińców na nagranie rozstrzelania ukraińskiego żołnierza

Po opublikowaniu nagrania, na którym widać jak rosyjski żolnierz strzela do nieuzbrojonego ukraińskiego wojskowego, miliony Ukraińców zaczęło spontanicznie odpowiadać poległemu ukraińskiemu bohaterowi na jego powiedzenie "Chwała Ukrainie" słowami "Bohaterom Chwała".

27-letnia Eugenia powiedziała w poniedziałek w rozmowie z PAP: "po obejrzeniu tego strasznego nagrania publikując na swoim profilu na Facebooku te dwa słowa chciałam, by zabity przez rosyjskich najeźdźców ukraiński żołnierz z zaświatów usłyszał, że ktoś mu odpowiedział".

Przeczytaj:  Ukraina: Rosjanie zaatakowali dronami ludzi czekających po pomoc humanitarną

Dodała, że po kilku minutach zobaczyła, iż nie jest osamotniona i zobaczyła już setki podobnych wpisów. "Wzruszyłam się. Najbardziej rozczula mnie to, że nie potrzebujemy opatrywać w komentarze swoich wpisów, bo każdy wie o co chodzi i wiele osób czuje, że musi odpowiedzieć poległemu Bohaterowi" - powiedziała Eugenia.

Ukraiński artysta Nikita Titow odreagował nagranie obrazem, na którym widnieją te dwa słowa - "Bohaterom Chwała" a w miejscu litery "O" można zobaczyć sylwetkę zabitego przez rosyjskich żołnierzy Ukraińca. Obraz ten szybko stał się popularny wśród ukraińskich użytkowników Facebooka, Twittera i Instagramu.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02saVenL76umzAHZstTciaEN9ipaRPyLDxMsXV7AkWQ3iwcKkSxnSM5L9B39aq2SCZl&id=100001714917168

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński również umieścił na swoim Twitterze post bez dodatkowych komentarzy: "Bohaterowi Chwała! Bohaterom Chwała! Chwała Ukrainie! Znajdziemy zabójców".

Inwazję Rosji na Ukrainę relacjonujemy na bieżąco: RELACJA

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast