Nowy numer 21/2023 Archiwum

List do parafian, którzy nie przyjęli kolędy

W minioną niedzielę w parafii Najświętszego Sakramentu w Łodzi na Radogoszczu można było włączyć się w nietypową akcję, której celem jest pobudzenie duchowe parafian. Skierowana jest ona do tych, którzy nie przyjęli księdza podczas kolędy.

Ks. Proboszcz razem z przedstawicielami Wspólnoty parafialnej przygotowali ponad 260 kopert, które zawierały poświęcone Cudowne Medaliki wraz z krótką informacją o nich, zaproszenie do uczestnictwa w spotkaniach Alpha, które rozpoczną się w parafii od 13 marca oraz list wyrażający troskę o jego adresatów (jego treść publikujemy niżej).

Wierni uczestniczący we mszach św. zostali poproszeni o przekazanie tych kopert sąsiadom lub znajomym z terenu parafii, którzy są ochrzczeni, ale nie przyjęli księdza podczas Kolędy. Chętni brali dowolną liczbę egzemplarzy. Koperty można przekazać osobiście lub wrzucić do skrzynek pocztowych.

Wszystkie egzemplarze rozeszły się juz po 4 mszach św. To budujące i wzruszające, że tak wiele osób troszczy się o innych parafian, chce dosłownie zanieść im Chrystusa.

To pierwsza taka inicjatywa w tej parafii, obejmująca ok. 10% rodzin, które nie spotkały się z księdzem podczas wizyty duszpasterskiej. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się modlitwa za parafian z poszczególnych bloków, aby to dzieło było wsparte mocą Bożą.

Treść listu:

“Moi Drodzy, mieszkańcy osiedla, Parafianie

Niestety nie spotkaliśmy się podczas tegorocznej Kolędy. Chciałbym jednak zapewnić Was o mojej modlitwie za Was oraz podarować Cudowny Medalik, o którym możecie przeczytać na dołączonej kartce. Proszę, przyjmijcie ten prezent jako wyraz mojej troski o Was, o Wasze rodziny. Ufam, że jeśli będziecie go nosić z wiarą czy mieć gdzieś blisko siebie, doświadczycie wielu łask, potrzebnych w codziennym życiu.

Człowiek jest istotą fizyczną, psychiczną i duchową. Warto zadbać, aby te sfery rozwijały się równomiernie, żeby móc doświadczyć radości i pokoju. Być może czujecie niechęć do Kościoła, zostaliście w jakiś sposób przez Niego skrzywdzeni. Pragnę jednak, abyście odnowili swoją relację z Bogiem, bo ma to wpływ na Waszą codzienność i na Wasze zbawienie.

Wiem, że czasem trudno uwierzyć, ale warto dać Bogu szansę poznania Go bliżej. Wielki Post jest dobrym momentem, aby podjąć zdecydowaną drogę osobistej odnowy i nawrócenia. Proszę wykorzystajcie ten czas, aby przygotować się jak najlepiej na najważniejsze święto dla chrześcijan, czyli Wielkanoc.

Od 13 marca organizujemy w sali parafialnej cykl spotkań Alpha – serdecznie Was na niego zapraszam. Są one prowadzone przez świeckich z naszej parafii, w przyjaznej i otwartej atmosferze. Dzięki nim możecie odnaleźć się w wierze, w której zostaliście ochrzczeni. Szczegóły znajdziecie na dołączonym folderze.

Razem z całą wspólnotą parafialną zapraszamy Was również do udziału we mszach świętych, nabożeństwach i grupach parafialnych. Codziennie między 17:30 a 18:00 w kościele jest wystawiony Najświętszy Sakrament – jest to czas też dla Was, żeby przyjść do Jezusa, otworzyć się na relację z Nim. On zaprasza nieustannie słowami “Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście, a Ja was pocieszę”./por. Mt11,28/

Moi Drodzy, jeśli chcecie porozmawiać o Waszych problemach, poprosić o modlitwę w jakiejś intencji, czekam na Was w kancelarii parafialnej, w zakrystii, podczas spowiedzi.

Błogosławię Wam i Waszym rodzinom, pozdrawiam razem z całą Wspólnotą parafialną

Ks. Proboszcz Paweł Pęczek”

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast