Nowy numer 49/2023 Archiwum

TVP Kultura szuka nowych widzów

Chcielibyśmy, aby TVP Kultura otworzyła się na nowe grupy widzów, by nie była postrzegana jako kanał skierowany do wąskiego kręgu odbiorców – powiedział na konferencji prasowej Krzysztof Koehler, nowy dyrektor kanału tematycznego TVP Kultura.

Już we wrześniu wyraźnie wyróżniono pasma i cykle, zrezygnowano też z układu, w którym każdy z dni tygodnia związany był z jednym obszarem kultury.

Codziennie o 20 w cyklu „Studio Kultura” będzie prezentowana publicystyka, o 21 – w „Wieczorze z Kulturą” nadawane będą filmy fabularne, koncerty i spektakle. Na 23 zaplanowano „Strefę Alternatywną”, promującą sztukę nowoczesną i awangardową, a o 2 po północy będzie emitowane „Kino nocne” – ambitne filmy polskie i zagraniczne.

Od poniedziałku do piątku o 19 będzie nadawany cykl filmów dokumentalnych „Dokument z Kulturą”. W poniedziałki między 22 a 23 TVP Kultura przedstawi „Klasykę filmowego dokumentu”. Na wtorek o 23 zaplanowano program „Archiwum jazzu i rocka”, przybliżający telewidzom te gatunki muzyczne.

W czwartki o 17 w magazynie „Telekino” będzie można obejrzeć archiwalne programy TVP. Piątkowe popołudnia o 17 zostały zarezerwowane dla „Klasyki filmowej”. W soboty i w niedziele emitowane będą m.in. seriale TVP Kultury.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy