Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Rzekł do niego: "Effatha", to znaczy: "Otwórz się"

Patrząc na dzisiejszą Ewangelię, wyraźnie widać, że Pan Jezus przemierza różne krainy w poszukiwaniu człowieka.

Chce zbawić każdego, nie patrzy na to, czy jestem „przystrojony w złote pierścienie i bogatą szatę”, czy przychodzę w „zabrudzonej szacie”. Jego słowa „Otwórz się!” są jakby nakazem, by nie zamykać się, ale przeciwnie – otwierać na Boże dary.

Dostrzegam w tych słowach również zachętę, by dziękować Bogu za słuch czy mowę. Nie każdy je przecież otrzymał. Biorąc głuchoniemego „na bok, osobno od tłumu”, Pan Jezus chce pokazać, że każdego z nas traktuje indywidualnie. Ważna dla Niego jest każda „komórka” Jego Ciała, nad każdym z nas się pochyla. Może czasem nie rozumiemy, czemu nam się w życiu nie układa, czemu jest źle i ciężko…

Głuchoniemy pewnie również nie rozumiał, co Jezus z nim robi, ale spokojnie wytrwał, zaufał i został uzdrowiony. Izajasz słusznie mówi: „Odwagi! Nie bójcie się!”. Jest napisane: „Kto wytrwa do końca…”, nie kto podda się w pół drogi. Trzeba umieć wytrwać i zaufać, a wtedy również i my będziemy mogli powiedzieć: „Dobrze uczynił wszystko”, bo nie takie cuda potrafi również działać dzisiaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama