Nowy numer 49/2020 Archiwum

"To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!"

Bóg wskazuje na Jezusa jako na tego, który ma odkupić wszelkie grzechy ludzkości.

Całe wydarzenie na górze Tabor, pokazanie się przemienionego Jezusa wraz z prorokami Izraela trójce Apostołów, ma na celu umocnienie wiary, położenie ostatecznego fundamentu pod budowlę, która już wkrótce zacznie powstawać. Wcześniej jednak Apostołów czekać będą liczne chwile, w których niewątpliwie będą wystawieni na ataki Złego. Oni musieli trwać, nie mogli odstąpić od powierzonych im zadań.

Tak jak niegdyś Apostołowie stawali na froncie walki o wiarę, tak samo i my, dzisiejsi chrześcijanie, stajemy w szranki w walce o wiarę, swoją i innych ludzi. Okres Wielkiego Postu to czas, w którym nadarza nam się okazja, by spojrzeć na własne życie, by poczynić sobie postanowienia, które będą prowadzić nas ku odnowie wiary.

Jednakże gdy próbujemy poprawić stan swego życia duchowego, równie usilnie walczy o nasze dusze szatan. Na naszej drodze niewątpliwie potrzebne nam jest wzmocnienie, silny zastrzyk energii i wiary, potwierdzenie wszystkich prawd, które wyznajemy. Ewangelia mówiąca o umocnieniu Apostołów przez Jezusa może stać się przyczynkiem do pełnej rewizji swojej wiary czy swoich uczynków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama