Dziękujemy za Dzień Papieski

W niedzielę 16 października obchodziliśmy piąty Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Orędownik Prawdy”.

Tegoroczny Dzień Papieski po raz pierwszy przeżywaliśmy po odejściu Jana Pawła II do domu Ojca i po oficjalnym rozpoczęciu jego procesu kanonizacyjnego. Po raz pierwszy również był to dzień łączności z nowym Następcą św. Piotra, Ojcem Świętym Benedyktem XVI, z którym razem modliliśmy się o szybkie wyniesienie na ołtarze Jana Pawła Wielkiego.

Ojciec Święty Benedykt XVI udzielił obchodom Dnia Papieskiego swego apostolskiego błogosławieństwa i skierował do Polaków specjalne słowo, które dotarło do nas dzięki przekazowi telewizyjnemu: „Serdecznie pozdrawiam was, drodzy Polacy, którzy łączycie się ze mną w Dniu Papieskim za pośrednictwem Telewizji Polskiej. Życzę, aby ten dzień jedności z Papieżem ożywiał waszą wiarę i wrażliwość na każdego człowieka. Wiem o bardzo pożytecznej działalności Fundacji Konferencji Episkopatu Polski »Dzieło Nowego Tysiąclecia«. Dziękuję za modlitwy i wszystkim z serca błogosławię”.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, koordynująca na polecenie Konferencji Episkopatu Polski obchody Dnia Papieskiego, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy je przygotowywali i włączyli się w nie w całej Polsce i poza jej granicami. Dziękujemy za wspólną modlitwę i obecność przy Ojcu Świętym.
W szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim, którzy wsparli fundusz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży przez datki składane podczas zbiórki w Dniu Papieskim, oraz wolontariuszom prowadzącym zbiórkę. Ten gest „wyobraźni miłosierdzia”, będący wcieleniem w życie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, jest najlepszym wyrazem łączności z Nim.

Dziękujemy Redakcji „Gościa Niedzielnego”, a także pozostałym gazetom i czasopismom, stacjom telewizyjnym i radiowym, portalom internetowym – za podawanie i promowanie treści Dnia Papieskiego. Dzięki temu mogły się one stać własnością tak szerokiej rzeszy osób.
Wierzymy, że Jan Paweł II spogląda na nas z okna w niebie i rad jest ze swoich rodaków. Niech to będzie dla nas najcenniejszym podziękowaniem.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

 • Nieograniczony dostęp do:
  • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
  • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
  • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
  • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
  • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
 • brak reklam na stronach;
 • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..