Nowy numer 33/2018 Archiwum

Olimpiada wysokiej rozdzielczości

W tegorocznych igrzyskach weźmie udział ponad dziesięć i pół tysiąca zawodników z 205 krajów. W programie po raz pierwszy pojawi się kilka nowych dyscyplin, w tym bieg kobiet na 3000 m z przeszkodami oraz pływanie na otwartym akwenie na dystansie 10 000 m.

W Pekinie zostaną rozegrane 302 konkurencje w 28 dyscyplinach. Co z tego zobaczymy w telewizji?

Tysiąc godzin sportu
TVP planuje tysiąc godzin transmisji i programów poświęconych olimpiadzie. Transmisje rozpoczną się 6 sierpnia, czyli dwa dni przed otwarciem, kiedy rozgrywane już będą mecze piłki nożnej. Ekipa telewizyjna liczy 45 osób. – To największe przedsięwzięcie w historii Telewizji Polskiej – powiedział Piotr Farfał, członek Zarządu TVP. W TVP1 i TVP2 znajdzie się 200 godzin relacji na żywo. To średnio ponad 14 godzin transmisji każdego dnia. W kanałach tematycznych TVP Sport i TVP HD zobaczymy kolejne 400 godzin bezpośrednich relacji z olimpijskich aren, które rozpoczynać się będą już o 3 nad ranem, czyli z chwilą, gdy w Pekinie rozgrywane będą pierwsze konkurencje. Dla tych, którzy nie będą mogli śledzić zmagań biało-czerwonych na żywo, przygotowane zostaną godzinne podsumowania najważniejszych wydarzeń dnia. Występy Polaków w TVP Sport będą retransmitowane od godziny 17.00. Także kanał tematyczny TVP Info przedstawi specjalne serwisy poświęcone igrzyskom, w których znajdą się najciekawsze wydarzenia, opatrzone komentarzami sportowców, zarówno tych startujących w Pekinie, jak i śledzących zmagania z warszawskiego studia. Specjalnie z okazji olimpiady uruchomiony został nowy kanał TVP HD, czyli telewizji wysokiej rozdzielczości, w którym pokazywane będą największe wydarzenia z olimpijskich aren. Transmisji w formacie HD ma być około 18 godzin, w tym wszystkie finały, cała lekka atletyka, pływanie, a także duża część tenisa i gier zespołowych.

W Internecie najwięcej
Jednak to strona internetowa będzie miejscem, które ma zintegrować wokół imprezy fanów i kibiców wszystkich dyscyplin. Po adresem pekin.tvp.pl dostępnych będzie pięć kanałów tematycznych transmitujących na żywo zawody w piłce nożnej, koszykówce, tenisie ziemnym, stołowym i badmintonie, judo, zapasach, boksie, taekwondo oraz kolarstwie. Większość tych transmisji będzie dostępna tylko w Internecie. Dodatkowo widzowie obejrzą wszystko to, co będzie nadawane w TVP1, TVP2 i TVP Sport. Wszystkie transmisje internetowe zostaną udostępnione z polskim komentarzem. Jeszcze przez 30 dni po zakończeniu igrzysk będzie je można oglądać jako materiały na żądanie.

W Internecie znajdzie się też baza informacji dla kibiców, w tym aktualna klasyfikacja medalowa oraz plan transmisji z igrzysk we wszystkich kanałach TVP. Kibice będą mogli dyskutować o igrzyskach na forum. Serwis ma funkcjonować 24 godziny na dobę i pokaże wszystkie najciekawsze wydarzenia tej imprezy. Redakcja internetowa TVP Sport będzie na bieżąco zamieszczać klipy wideo z najważniejszymi wydarzeniami igrzysk oraz materiały z występów Polaków, niektóre także w HD. Dzięki tej ofercie kibice będą mogli w dowolnym czasie wrócić do wybranych wydarzeń i przeżyć jeszcze raz to, co ich najbardziej zainteresowało i emocjonowało. Miejmy tylko nadzieję, że władze telewizji w ferworze sportowych emocji nie zapomną także o tych widzach, którzy nie interesują się sportem. Bo takich także jest wielu.

W czasie olimpiady w „Gościu Niedzielnym” zamieszczamy także program wybranych transmisji z igrzysk, które można oglądać w TVP Info i TVP Sport.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama