Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nie ogarniam

O zainteresowaniach Pana Boga, (nie)racjonalnych kompleksach chrześcijan i o światach równoległych w Kościele mówi s. dr Bogna Młynarz ZDCh.

Jacek Dziedzina: Pana Boga interesują codzienne newsy, nasze mądre komentarze i słuszne poglądy na wszystko?

S. Bogna Młynarz: Na pewno to, co dzieje się wokół nas, jest dla Boga ważne, On jest obecny. Jest Obecnością. Nawet jeżeli tego nie odczuwamy, bo żyjemy w cywilizacji, która wyssała świadomość Boga z rzeczywistości i razem z tym wyssała cały tlen duchowy, tajemnica wcielenia mówi nam: Boga interesuje to, co ludzkie. Odkąd stał się człowiekiem, współ-czuje z nami we wszystkim, co przeżywamy. Nie ma takiego miejsca, które byłoby dla Niego obce. Może więc nie tyle interesuje się newsami, bo to dla Niego nic nowego, ale jest obecny w każdym wydarzeniu, ponieważ my jesteśmy w kręgu Jego „zainteresowań”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny