Nowy numer 08/2024 Archiwum

Krótko

* Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko wprowadził 3 grudnia stan wyjątkowy w pięciu miejscowościach na Krymie, w których stwierdzono wirusa ptasiej grypy.

* Katolicki ksiądz został ogłoszony „największym Belgiem wszechczasów”. Telewidzowie flamandzccy wybrali pracującego wśród trędowatych bł. o. Damiana de Veuster (1840–1889) spośród 111 kandydatów.

* Hamza Rabia, człowiek uważany za jednego z pięciu najważniejszych przywódców Al-Kaidy, najprawdopodobniej nie żyje. Terrorysta miał zginąć w ataku rakietowym na afgańsko-pakistańskim pograniczu.

* Gwiazda tenisa, 26-letni Paradorn Srichaphan z Tajlandii został „czasowo” mnichem buddyjskim. Zgolił głowę i na tydzień założył szafranową szatę mnisią. Przybrał też imię zakonne Mahaviro. Każdy buddysta w Tajlandii ma obowiązek być mnichem przez pewien czas przynajmniej raz w życiu.

* Zmarła Élizabeth Behr-Sigel, jeden z najwybitniejszych prawosławnych teologów Europy Zachodniej. Miała 98 lat. Zajmowała się miejscem kobiety w życiu i nauczaniu Kościoła prawosławnego.

* Do tragedii doszło 4 grudnia w miasteczku Czusowoj na Uralu w Rosji. Zawalił się dach miejskiego basenu. Konstrukcja runęła na kąpiących się. Rumowisko przywaliło około 30 osób. Do chwili zamknięcia numeru znaleziono zwłoki 14 ofiar. 11 osób uratowano, 8 przebywa w szpitalu.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy