Nowy numer 43/2020 Archiwum

20 tysięcy Polaków i 7 ton różańców

Madryt. Około 20 tysięcy młodych Polaków weźmie udział od 16 do 21 sierpnia w XXVI Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie – poinformował na konferencji prasowej w Warszawie dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski.

Hiszpański Komitet Organizacyjny spodziewa się podczas ŚDM ponad dwóch milionów uczestników z prawie wszystkich krajów świata. Wedle danych opartych na dotychczasowych zgłoszeniach, do stolicy Hiszpanii pojedzie m.in. w grupach diecezjalnych i parafialnych 10 tys. osób, z Drogą Neokatechumenalną – 5 tys., 1,5 tys. wolontariuszy, w tym 300 zgłoszonych przez skauting europejski oraz 550 osób ze wspólnoty Chemin Neuf.

Podczas tegorocznych ŚDM w madryckim parku Buen Retiro odbędzie się Festiwal Przebaczenia. Setki księży będą spowiadać młodych ludzi. Akcja ma umożliwić wszystkim chętnym przystąpienie do sakramentu pokuty. Także wszystkie kościoły w Madrycie będą otwarte i przygotowane na przyjęcie spowiedników.

Podobna akcja odbyła się podczas Światowych Dni Młodzieży w 2000 roku. Wówczas ponad 300 księży w Circus Maximus w Rzymie wyspowiadało setki tysięcy młodych ludzi.

Szczególne zadanie przed ŚDM otrzymała grupa kobiet z Ekwadoru. W jednej z fabryk w stolicy kraju mają one wyprodukować różańce o łącznej wadze… siedmiu ton. To głównie gospodynie domowe, które w ten sposób powiększą nieco budżet swych rodzin. Różańce otrzyma każdy z uczestników ŚDM w specjalnym plecaku pielgrzyma.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama