Nowy numer 44/2020 Archiwum

Papież Benedykt XVI

"Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Co będziemy pić? Czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie".

W obliczu sytuacji tak wielu osób, bliskich i dalekich, które żyją w biedzie, ta wypowiedź Jezusa mogłaby się wydawać mało realistyczna, jeśli nie wykrętna. W rzeczywistości Pan chce wyraźnie dać do zrozumienia, że nie można służyć dwóm panom: Bogu i bogactwu.

Ten, kto wierzy w Boga, Ojca pełnego miłości do swoich dzieci, stawia na pierwszym miejscu szukanie Jego królestwa, Jego woli. Wiara w Opatrzność nie zwalnia bowiem od żmudnej walki o życie godne, ale uwalnia od zmartwień o rzeczy i lęki dnia jutrzejszego.

Jest oczywiste, że to nauczanie Jezusa jest praktykowane na różne sposoby stosownie do różnych powołań: brat franciszkanin będzie mógł iść za nim w sposób bardziej radykalny, podczas gdy ojciec rodziny będzie musiał pamiętać o własnych obowiązkach względem żony i dzieci.

Rzym, „Anioł Pański” 27.02.2010

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama