Nowy numer 43/2020 Archiwum

Charyzmatyczni Brazylijczycy w Polsce

Gdańsk, Warszawa. „Jezus – uzdrowiciel mojej osoby” to hasło spotkań modlitewno-ewangelizacyjnych z ojcami Enrique Porcu i Antonello Cadeddu z Brazylii.

Włoscy dominikanie, poruszeni ideą Bożego miłosierdzia, postanowili w latach 90. wyjechać do Brazylii, by służyć mieszkańcom slumsów w São Paulo. Radykalne życie ewangeliczne zaowocowało serią radykalnych nawróceń wśród ich mieszkańców.

W 2000 roku zakonnicy założyli wspólnotę „Allianza de Misericordia” (Przymierze Miłosierdzia). Po 10 latach wspólnota liczy obecnie ok. 400 świeckich konsekrowanych (8 z nich przygotowuje się do kapłaństwa) oraz ok. 2 tysięcy członków niekonsekrowanych. W całej Brazylii powstało 27 ośrodków, które pomagają około 40 tysiącom osób miesięcznie.

12 czerwca w parafii NMP Królowej Wyznawców w Warszawie-Siekierkach odbędzie się spotkanie dla liderów grup modlitewnych (więcej informacji na www.oaza.pl/cde).

Od 16 do 18 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie Brazylijczycy poprowadzą rekolekcje dla kapłanów. 19 czerwca w Gdańsku-Matemblewie odbędzie się otwarte spotkanie dla wiernych. Więcej informacji na www.oaza.pl/cde

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama