Nowy Numer 29/2018 Archiwum

100 tys. książek W. Półtawskiej na Lednicę

Lednica. Książkę Wandy Półtawskiej „Eros et iuventus!”, opowiadającą o miłości między mężczyzną i kobietą, otrzymają uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży, które odbędzie się 5 czerwca nad Jeziorem Lednickim.

– To ciekawe, że sięgnęliście po książkę Wandy Połtawskiej. Seria artykułów w „Gazecie Wyborczej” o „listonoszce Ojca Świętego” ukazywała łatwowiernego Jana Pawła II, który tańczył tak, jak zagrała „siostra Wanda”. Nic dziwnego, że co chwila mylił krok, zwłaszcza w kwestiach etyki seksualnej – zaczepiam o. Jana Górę, twórcę lednickich spotkań.

– Te artykuły nie miały wpływu na moją decyzję – odpowiada dominikanin. – Skąd zatem ten pomysł? Stąd, że edukacja seksualna w tym kraju pozostaje na poziomie majtek. Nie ma w niej miejsca ani na serce, ani na duszę. Uważam, że ta książeczka to niezwykle wartościowa lektura o tym, jak nauczyć się panować nad swoim ciałem i rozwijać wielobiegunowo, zarówno na płaszczyźnie intelektualnej, jak i emocjonalnej.

Temat tegorocznego spotkania brzmi: „Kobieta darem i tajemnicą”. Chcemy podkreślić wartość życia w czystości i wychowywania młodych ludzi do pięknej i prawdziwej miłości – mówi o. Góra. Przygotowywanych jest 100 tys. egzemplarzy książki w wersji drukowanej, z dołączoną płytą CD z audiobookiem, czyli z nagraniem dźwiękowym tekstu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama