Nowy numer 48/2020 Archiwum

Abp Zimowski: nie likwidujcie polskich szkół

List do Polonii. Zaniepokojenie pogłoskami o zamykaniu szkół polonijnych wyraził w swym liście do Polaków za granicą abp Zygmunt Zimowski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa emigracji.

W swym liście napisał: „Kościół w Polsce z niepokojem zauważa niebezpieczną tendencję w środowiskach życia emigracyjnego. Słyszy się wiele o likwidacji szkół w środowiskach polonijnych”.

Jednym z pretekstów do napisania tych słów był nagłośniony przez krajowe media protest rodziców uczniów polskiego liceum w Atenach, którzy nie chcą się zgodzić na likwidację szkoły.

Komentując list abp. Zimowskiego, wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski powiedział, że żadne szkoły za granicą nie będą likwidowane. W rozmowie z KAI wyjaśnił, że Ministerstwo Edukacji Narodowej „nigdy nie miało planów związanych z jakąś akcją dotyczącą likwidacji szkół. Takie obawy są nieuzasadnione.

Wręcz przeciwnie, od półtora roku zwracamy uwagę na niedostateczne wsparcie przez Rzeczpospolitą polskich szkół poza granicami kraju, zwłaszcza tych tworzonych przez parafie i stowarzyszenia rodziców”

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama