Nowy numer 48/2020 Archiwum

Papież pojedzie do Ziemi Świętej

Rzym. Benedykt XVI odbędzie pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 8 do 15 maja 2009. Odwiedzi Amman, Jerozolimę, Betlejem i Nazaret – ogłosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papieska podróż połączy trzy aspekty: pielgrzymkę do sanktuariów naszego odkupienia, wizytę duszpasterską wspólnoty katolickiej oraz promocję dialogu ekumenicznego z innymi Kościołami i dialogu międzyreligijnego z żydami i muzułmanami. Ojciec Święty nawiedzi miejsce chrztu Pana Jezusa i Górę Nebo w Jordanii, Wieczernik, Getsemani i Bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie, Grotę Narodzenia w Betlejem oraz Bazylikę Zwiastowania w Nazarecie.

Program przewiduje trzy uroczyste celebracje Eucharystii z miejscowymi wiernymi i pielgrzymami: w Jerozolimie, w Betlejem oraz w Nazarecie. Benedykt XVI odwiedzi ponadto Yad Vashem, memoriał Holokaustu i Ścianę Płaczu oraz złoży wizytę w meczecie na Wzgórzu Świątynnym.

Wyrazem solidarności z narodem palestyńskim będzie wizyta w obozie dla uchodźców Al-‘Ayda na przedmieściach Betlejem. – Papieska wizyta w Ziemi Świętej może zachęcić chrześcijan do pozostania na tamtych terenach – ufa łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fouad Twal.

– Chrześcijanie w Ziemi Świętej potrzebują większej wiary w Boga i w człowieka oraz umocnienia nadziei na przyszłość, a Papież może im pomóc – powiedział hierarcha. Będzie to trzecia wizyta papieska w Ziemi Świętej. Pierwszą odbył Paweł VI od 4 do 6 stycznia 1964 r., drugą zaś Jan Paweł II od 20 do 26 marca 2000 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama