Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Hospicjum to też życie – pieniądze policzone

Kampania „Hospicjum to też życie” została podsumowana. Teraz hospicja czekają na 1 procent podatku

Akcja charytatywna. 465 780,83 zł zebrano podczas III Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Hospicjum to też życie”. Akcja trwała od października do grudnia 2006. Organizatorem była Fundacja Hospicyjna z Gdańska. W akcję włączyło się 88 hospicjów i ośrodków opieki paliatywnej z całego kraju. Tematem przewodnim była żałoba, strata, osierocenie.

Celem kampanii było uwrażliwienie społeczeństwa na problem żałoby i osierocenia oraz pokazanie metod pomocy osobom, które straciły bliskich i nie potrafią sobie poradzić w trudnych chwilach. Tradycyjnie już najbardziej efektywną metodą pozyskiwania środków okazał się charytatywny SMS. W czasie trwania akcji wysłano blisko 92 tysiące SMS-ów, uruchomiono także charytatywną linię Telekomunikacji Polskiej, z której skorzystało ponad 500 osób, oraz specjalne konto bankowe.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na rozwój przy hospicjach już istniejących i inicjowanie nowych grup wsparcia dla osób w żałobie oraz na pomoc dla osieroconych dzieci.

Kampania „Hospicjum to też życie” dobiegła końca, ale hospicja można nadal wspierać, przekazując na ich rzecz 1 proc.podatku dochodowego. Fundacja Hospicyjna prowadzi obecnie akcję „1 proc. dla hospicjów”. Szczegóły na stronie internetowej: www.hospicjumtotezzycie.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama