Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko z Polski

Żołnierze jadają mniej i gorzej – alarmuje w liście do szefa MON Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego zdaniem, to skutek zmniejszenia norm wyżywienia o 18 proc. wskutek nowych form zakupu żywności.

Żołnierze jadają mniej i gorzej – alarmuje w liście do szefa MON Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego zdaniem, to skutek zmniejszenia norm wyżywienia o 18 proc. wskutek nowych form zakupu żywności. W efekcie centralnych zakupów mniejsze są normy, ale nie same racje żywnościowe – odpowiada Sztab Generalny WP.

Z powodu strajku ostrzegawczego kolejarzy tuż przed świętami pociągi w Krakowie, Poznaniu, Lublinie oraz w Białogardzie w woj. zachodniopomorskim jeździły z opóźnieniem, a kilka w ogóle nie wyjechało na tory.

80,5 tysiąca osadzonych w aresztach i zakładach karnych spędziło święta Bożego Narodzenia za kratami. Kapelani więzienni odprawiali dla osadzonych Msze święte. Również więzienny jadłospis nawiązywał do świątecznego. Stawka żywnościowa wynosi około 4 zł dziennie. Dyrektorzy placówek penitencjarnych korzystają w święta z możliwości podniesienia jej o 30 proc.

Stopa bezrobocia w listopadzie była taka sama jak w październiku i wyniosła 18,7 proc. – podał 22 grudnia Główny Urząd Statystyczny. Liczba bezrobotnych była o 5,0 proc. niższa niż w listopadzie 2003 roku. Bez prawa do zasiłku pozostawało 85,9 proc. zarejestrowanych bezrobotnych.Pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 58,4 tys. ofert pracy, czyli 8 tysięcy mniej niż w październiku. 600 zakładów zadeklarowało w najbliższym czasie zwolnienie około 24,3 tys. pracowników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama