Nowy numer 49/2020 Archiwum

O dwóch mamach, co zawracają posłom głowę

Elżbieta Grzesiak-Błońska i Lucyna Podhalicz wymyśliły ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w mediach. Teraz organizują forum informacji rodzicielskiej.

Niech zgadnę: chce pan napisać o dwóch mamach, co to w przerwach między karmieniami wymyśliły ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w mediach, zebrały 200 tys. podpisów i teraz zawracają głowę posłom. Przecież to jakaś bzdura! Elżbieta Grzesiak-Błońska patrzy na mnie bardziej z rozbawieniem niż oburzeniem, więc niezrażony odpowiadam: Dlatego, chcę o Paniach napisać… całą prawdę.

Rozmawiamy w jednej z krakowskich kawiarenek, trochę z konieczności. Siedziba Fundacji Dobre Media –­ Media bez Przemocy, którą pani Elżbieta kieruje, mieści się… w jej prywatnym mieszkaniu, a konkretnie na dysku jej osobistego komputera. Społecznicy z ruchu obywatelskiego wspierającego cały czas walkę o przyjęcie ustawy przeciwdziałającej przemocy w mediach kontaktują się – jakże by inaczej – w przestrzeni wirtualnej.

Gdy dzielę się uwagą, że wbrew pozorom jest to najsprawniejsza forma samoorganizacji społecznej, pani Elżbieta kuje żelazo póki gorące: – No właśnie, dlatego nasz najnowszy pomysł to forum wzajemnej informacji rodzicielskiej. Chcemy stworzyć w Internecie miejsce, gdzie można wymieniać zarówno rekomendacje, jak i ostrzeżenia dotyczące programów telewizyjnych i gier komputerowych. Takie fora świetnie sprawdzają się w USA.

Pilnie notuję adres: www.dobremedia.org.pl, bo pomysł zacny, ale nie daję się zbić z tropu: – A propos rodziców, z tymi dwiema mamami z Przemyśla to chyba jednak nie do końca bzdura. Tak przecież wszystko się zaczęło… – Opowiada pan bajki – ucina pani Elżbieta. Bajki? Dobrze, niech będzie bajka.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama