Nowy numer 08/2020 Archiwum

Fundament RP

Po raz kolejny muszę pisać o dzieciach nienarodzonych. A to za sprawą sondażu przeprowadzonego przez „Gościa”. Stu dwudziestu kandydatów na posłów zapytaliśmy: „Czy jesteś za całkowitą (bez wyjątków) ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci?”.

Wielu miało problem, by jednoznacznie odpowiedzieć „Tak” (szczegóły na str. 16–19). Zadziwiające, dlaczego politycy mający silny związek z Kościołem, niejednokrotnie cieszący się dużym poparciem środowisk kościelnych, nie potrafią zdobyć się na odwagę, by opowiedzieć się za całkowitą ochroną życia dzieci nienarodzonych.

Czy domaganie się od posłów całkowitego zakazu zabijania dzieci jest czymś nadzwyczajnym? Na tle Europy, gdzie swoboda w tej dziedzinie jest daleko posunięta, to rzeczywiście coś wyjątkowego. Ale w świetle tego, co mówił Jan Paweł II, nie ma ważniejszej sprawy, którą trzeba załatwić.

W tych dniach w telewizji, w gazetach, na setkach billboardów w całej Polsce pojawiły się plakaty informujące o kolejnym Dniu Papieskim, który przeżywany jest pod hasłem: „Obrońca godności człowieka”. Jan Paweł II bronił godności człowieka, w pierwszej kolejności tego nienarodzonego. I nie robił żadnych wyjątków.

Budowanie autostrad jest ważne, skuteczne ściganie przestępców – też, podobnie jak wiele innych spraw. Dopóki jednak politycy nie zrozumieją, że ich zgoda na to, by w majestacie prawa zabijano nienarodzone dzieci, nawet jeśli nie jest ich wiele, nie zbudują niczego trwałego. Jan Paweł II powtarzał to setki razy. Widocznie za mało. Rozpadnie się i III RP, i IV RP, i każda inna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji