Nowy numer 22/2023 Archiwum

Ambasador USA: Polska jest bezpieczna

Polska jest bezpieczna, Polska jest zabezpieczona. Ameryka stoi ramię w ramię z Polską, jako partnerem z NATO - powiedział w czwartek ambasador USA Mark Brzezinski.

Brzezinski pytany w TVN24, co oznacza atak Rosji na Ukrainę dla niego, jako ambasadora w kraju, który graniczy z tym państwem, powiedział że "kryzys na Ukrainie jest absolutnie priorytetem".

"Polska jest bezpieczna. Polska jest zabezpieczona. Ameryka stoi ramię w ramię z Polską, jako partnerem z NATO" - powiedział Brzeziński wygłaszając to oświadczenie po polsku. Podkreślił, że to są bardzo ważne punkty.

Dodał, że "mamy 10 tys. żołnierzy amerykańskich" w Polsce i "wszyscy w polskich bazach jesteśmy gotowi na każdy scenariusz". Przypomniał informacje przekazane przez szefa Pentagonu Lloyda Austina, że "Rosjanie mają mniej niż 200 tys. żołnierzy w aktywnej służbie, a NATO ma prawie 2 mln żołnierzy pod bronią i najnowszą broń, jaka jest technologicznie możliwa".

"Jak może się to skończyć jeśli nastąpi starcie między NATO a Rosją? Wszyscy wiedzą jak to się skończy" - powiedział ambasador.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast