Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Jak skutecznie i szybko wypełnić e-pit?

Złożenie zeznania podatkowego do urzędu skarbowego nie musi być skomplikowanym i długotrwałym procesem. Rozliczasz się sam lub ze współmałżonkiem? Chcesz złożyć zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą? Skorzystaj z naszego portalu podatkowego. Warunki wszelkich odliczeń wyjaśnią ci porady ekspertów.

Czym jest e-pit?

E-pit to ułatwienie dla podatników - osób fizycznych, które miały odwieczny problem z rozliczaniem swoich deklaracji podatkowych. Od 2019 roku nie musisz sam rozliczać deklaracji podatkowej. Dokonuje tego Krajowa Agencja Skarbowa za każdego obywatela. Nie trzeba składać żadnego wniosku o taką pomoc, gdyż dotyczy ona wszystkich, których obowiązuje PIT-37 i PIT-38. 

Jak skorzystać z usługi Twój e-pit?

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości tego rozliczenia, możesz zrobić to na dwa sposoby. Możesz zalogować się do systemu w e urzędzie skarbowym, wpisując swój numer PESEL, datę urodzenia, przychód za poprzedni rok rozliczeniowy i ten z rozliczanego roku, a także wartość podatku do zwrotu i ewentualną, należną nadpłatę. Prostszym sposobem wydaje się jednak logowanie przez aplikację mobywatel lub za pomocą urządzenia zwanego "profil zaufany".

Za jego pośrednictwem nie tylko zalogujesz się do usługi e-pit, ale również będziesz miał możliwość załatwiania innych spraw w urzędach. W swoim profilu znajdziesz wypełniony PIT, na którym możesz zobaczyć, jaka jest kwota przychodów i edytować ewentualne ulgi i inne sprawy nieujęte w zeznaniu. Taki plik można wysłać bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.

Kto nie skorzysta z e-pitu?

Wygodna usługa e-pitu nie jest dana każdemu podatnikowi. Choć w założeniu miała być rozbudowywana, to na razie jedynie rozliczający się za pomocą PIT-37 i PIT-38 mają taką możliwość. W 2020 roku elektronicznie miały być dostępne PIT-36 i PIT-36L dla osób prowadzących inną niż rolnicza, działalność gospodarczą. Na razie jednak na planach się skończyło i działalności gospodarczej nie można w ten sposób rozliczyć. Dotyczy to również PIT-28, czyli płatników zryczałtowanego podatku oraz osób, które mają przychody z działów specjalnych produkcji rolnej.

Gdzie rozliczyć e-pit?

Czas goni, a ty zastanawiasz się, gdzie rozliczyć e-pit? Szukasz pomocy? Mamy dla ciebie rozwiązanie. Sprawdzony program pomagający prawidłowo wypełnić deklarację podatkową, którą w serwisie udostępniamy bezpłatnie. Jak rozliczyć podatek i wypełnić pit? Mamy na to prosty sposób. Na stronie https://www.podatnik.info/twoj-e-pit, korzystając z programu, bez problemu wypełnisz rozliczenie roczne z uwzględnieniem wszystkich przysługujących ci ulg podatkowych.

Wszelkie dane i wzory dokumentów są zgodne z tym, czego wymaga od podatnika Ministerstwo Finansów i co jest akceptowane przez Urząd Skarbowy. W tym portalu podatkowym znajdziesz też szereg porad przydatnych podatnikom. Wszelkie wskazówki dotyczące rozliczenia i treści udostępniane w artykułach mają charakter informacyjny.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama