Nowy numer 19/2021 Archiwum

Dworczyk: Przekroczyliśmy liczbę 10 mln wykonanych szczepień

Właśnie przekroczyliśmy liczbę 10 mln wykonanych szczepień - poinformował w piątek wieczorem szef KPRM Michał Dworczyk. Zaznaczył, że jesteśmy na półmetku zadania, jakim - zgodnie z deklaracjami premiera - jest wykonanie 20 mln szczepień do końca czerwca.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował na Twitterze, że w Polsce wykonane zostało ponad 10 mln szczepień przeciw COVID-19.

"Zgodnie z deklaracjami Premiera Mateusza Morawieckiego naszym celem jest wykonanie 20 mln szczepień do końca czerwca. Już dziś jesteśmy na półmetku tego zadania. Właśnie przekroczyliśmy liczbę 10 mln wykonanych szczepień!" - napisał Dworczyk.

Podkreślił, że Narodowy Program Szczepień (NPS) przyspiesza i zachęcił wszystkich do rejestracji.

"NPS to gigantyczny wysiłek lekarzy, pielęgniarek, ratowników, laborantów - wszystkich, którzy od kilku miesięcy z poświęceniem realizują go bezpośrednio w punktach szczepień. Wszystkim Państwu razem i każdemu z osobna chciałbym serdecznie podziękować" - napisał szef KPRM.

Upoważnieni do zapisów mogą rejestrować się na kilka sposobów: dzwoniąc na infolinię 989, za pośrednictwem internetu - korzystając z systemu e-Rejestracji i z Internetowego Konta Pacjenta; wysyłając SMS-a na numer 880-333-333 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze