Nowy numer 15/2021 Archiwum

Kiko Argüello wypuszczony ze szpitala. Hospitalizowany jest jego bliski współpracownik

Liczący 82 lata, współzałożyciel Drogi Neokatechumenalnej, Kiko Argüello został we wtorek wypisany ze szpitala w Madrycie i będzie kontynuował rekonwalescencję po przebytej chorobie COVID-19 w domu – podało kierownictwo Drogi Neokatechumenalnej. Natomiast do szpitala trafił ks. Mario Pezzi, zarażony COVID-19, u którego stwierdzono obustronne zapalenie płuc.

„Wciąż modlimy się o jego całkowite wyzdrowienie" - napisali ks. Mario Pezzi i Ascensión Romero w oświadczeniu Międzynarodowej Ekipy Drogi Neokatechumenalnej z 6 kwietnia. Natomiast w komunikacie z 7 kwietnia podpisanym Kiko Ascensión Romero wyrażono wdzięczność za modlitwy, „Dziękuję wielu biskupom, kardynałom, a także papieżowi, którzy się o mnie troszczyli i modlili się za mnie. Proszę o dalszą modlitwę za mnie, ale dziś szczególnie prosimy o modlitwę za ks. Mario Pezzi.

Wczorajszy test na Covid dał wynik pozytywny. Ponieważ miał gorączkę, zabraliśmy go do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego obustronne zapalenie płuc, więc wczoraj wieczorem zdecydowano o jego hospitalizacji. Jest pod tlenem i przyjmuje odpowiednie leki. Mówią nam, że na razie jego stan ogólny jest dobry” – pisze współzałożyciel Drogi Neokatechumenalnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama