Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ani jeden znak nie może być zabrany

Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się. Mt 5,18

Mt 5, 17-19

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem, powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim».

Ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się. Mt 5,18

Ewangelia z komentarzem. Ani jeden znak nie może być zabrany
Gość Niedzielny

Wsłuchując się w rytmiczne bicie serca, możemy pomyśleć, że zdrowe serce to to, które równo bije. Ale gdy zapytamy o to kardiologa, odpowie, że serce ciągle musi się dostosowywać do naszej aktywności, a mózg nieustannie weryfikować dane. Tu każdy parametr jest ważny, aby chaos nie zapanował nad skurczem i rozkurczem. Ponieważ wtedy może wystąpić arytmia, palpitacje, a w konsekwencji zatrzymanie serca. Ani jedno słowo, ani jeden znak nie może być zabrany z tego, co dał nam Bóg. Jeśli coś wykreślimy, to również przekreślimy Boży zamysł wypełnienia się Jego woli w moim życiu. Boże słowo jest tym, co ratuje nas od chaosu codzienności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy