Nowy numer 49/2023 Archiwum

Anioły z wysypiska

Dzięki niemu kilkadziesiąt tysięcy ubogich i bezdomnych Malgaszy otrzymało szansę na nowe życie. Ojciec Pedro Opeka został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla.

Otrzymując nominację, pracujący na Madagaskarze zakonnik znalazł się w gronie takich osób jak Aleksiej Nawalny, Swiatłana Cichanouska czy Greta Thunberg. Chociaż nie cieszy się tak dużą rozpoznawalnością jak wspomniani kandydaci, Słoweńcy są przekonani, że posługa misyjna ich rodaka powinna zostać doceniona. – Jeśli ktoś zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla, to właśnie o. Pedro Opeka – za wieloletnią działalność charytatywną w jednym z najbiedniejszych regionów świata. Wierzymy, że ta nominacja ma duże szanse powodzenia – mówił premier Słowenii Janez Janša.

Dostępne jest 20% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w Akademickim Radiu UL Uniwersytetu Łódzkiego. Współpracował z kwartalnikiem „Fronda Lux”, „Teologią Polityczną Co Miesiąc”, portalami plasterlodzki.pl i bosko.pl. Publikował także w miesięczniku „Koncept”. Interesuje się muzyką i szeroko pojętą kulturą. Jego Obszar specjalizacji to kultura, sprawy społeczno-polityczne, tematyka światopoglądowa, media.

Kontakt:
maciej.kalbarczyk@gosc.pl
Więcej artykułów Macieja Kalbarczyka