Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wyrok dla pasażerki samolotu za brak maseczki

"Niefrasobliwość jednej z podróżujących liniami Air Malta zmusiła kapitana samolotu do zmiany kursu niedługo po starcie" - pisze włoska prasa. Sąd skazał pasażerkę na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Kobieta leciała samolotem, który wystartował z Malty w kierunku Katanii na Sycylii. Pasażerka zdecydowanie odmówiła założenia maseczki. Kapitan ocenił, że nie da się opanować sytuacji na pokładzie i podjął decyzję o zmianie kursu samolotu, troszcząc się o bezpieczeństwo podróżujących. Sprawczynią zamieszania okazała się 24-letnia obywatelka Włoch, z pochodzenia Bułgarka. Po opuszczeniu samolotu została natychmiast postawiona przed maltańskim sądem i skazana.

Do wydarzenia doszło w poniedziałek rano na pokładzie samolotu linii Air Malta, który o godz. 6 rano wystartował z Malty. Mimo nalegań personelu pokładowego kobieta nie chciała słyszeć o założeniu wymaganej przepisami maseczki ochronnej. Kapitan zawrócił samolot, wylądował z powrotem na Malcie, a pasażerkę przekazano w ręce policji. Portal "Times of Malta" donosi, że Włoszka została od razu aresztowana. Kilka godzin później stanęła przed sędzią Donatellą Frendo Dimech, która skazała ją na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Werdyktowi towarzyszyła surowa reprymenda pani sędzi, piętnującej nieodpowiedzialne zachowanie oskarżonej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama