Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dzieci to łaska

Katarina Toljanić to piękna Chorwatka, która zaprzecza obiegowym opiniom o matce wielodzietnej rodziny.

Rodzina Katariny jest naprawdę wielodzietna, bo dzieci w niej aż dwanaścioro. Plus jedno w niebie. Niedawno rodzina Toljanić otrzymała tytuł Europejskiej Dużej Rodziny Roku (wybrano ją z tysiąca kandydatów). W zeszłym roku ten tytuł przyznano polskiej rodzinie Brodów.

Bez żalu do Boga

Katarina i Franjo mieli wiele okazji, żeby nauczyć się cenić wartość życia. Jednak strach związany ze śmiercią czy chorobą dotyczył raczej dzieci i kolejnych ciąż, a nie ich samych. – Nigdy nie pomyślałam, że z najtrudniejszą życiową lekcją przyjdzie nam się zmierzyć tak szybko – opowiada Katarina. Pół roku temu w wypadku Katarina straciła męża, a dzieci tatę. – To się stało tu, niedaleko naszej winnicy. Mieliśmy to szczęście, że mogliśmy się pożegnać z Franjem. Wszyscy klęczeliśmy wokół niego, trzymaliśmy się za ręce i modliliśmy się. Dopiero po jakimś czasie zdałam sobie sprawę z tego, że to było błogosławieństwo. Przecież ludzie giną nagle w wypadkach i umierają zupełnie sami. Nam Bóg pozwolił się pożegnać – opowiada Katarina.

To był moment, kiedy rodzina na własnej skórze doświadczyła tego, że Bóg daje życie i je zabiera. Wtedy stał się drugi cud, bo – jak twierdzi Katarina – ani ona, ani dzieci nigdy nie mieli żalu do Pana Boga z powodu tej straty. – Nie potrafię tego zrozumieć. Przyjmuję to jako łaskę – wyznaje kobieta.

Dostępne jest 22% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 52-53/2020 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama