Nowy numer 2/2021 Archiwum

W uścisku koronawirusa

Rok 2020 przeżyliśmy nawet nie w cieniu pandemii, ale pod jej dominującym wpływem. To ona zdeterminowała nasze życie osobiste, rodzinne, kościelne, społeczne. Wywarła kolosalny wpływ na naszą wiarę i sposoby jej wyrażania.

Dawno nie mieliśmy do czynienia z wydarzeniem, które miałoby na nasze życie tak dominujący wpływ jak utrzymująca się od prawie roku epidemia COVID-19. Do połowy grudnia mieliśmy potwierdzonych w Polsce 1 159 901 przypadków zakażenia koronawirusem, a trzeba mieć świadomość, że liczba ta może być znacznie większa. Wiarygodna jest liczba zgonów – 23 914 zmarłych osób zakażonych SARS-CoV-2.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 52-53/2020 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Bogumił Łoziński

Zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”, kierownik działu „Polska”.
Pracował m.in. w Katolickiej Agencji Informacyjnej jako szef działu krajowego, oraz w „Dzienniku” jako dziennikarz i publicysta. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”. Hobby: piłka nożna, lekkoatletyka, żeglarstwo. Jego obszar specjalizacji to tematyka religijna, światopoglądowa i historyczna, a także społeczno-polityczna i ekologiczna.

Kontakt:
bogumil.lozinski@gosc.pl
Więcej artykułów Bogumiła Łozińskiego

 

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także