Nowy numer 39/2023 Archiwum

Prezydent Macron ma koronawirusa

U prezydenta Francji Emmanuela Macrona zdiagnozowano zakażenie koronawirusem - poinformował w czwartek w komunikacie Pałac Elizejski. Test wykonano po wystąpieniu u szefa państwa pierwszych objawów choroby. Macron i premier Jean Castex poddali się 7-dniowej izolacji.

"Prezydent Republiki został dziś zdiagnozowany pozytywnie na obecność Covid-19. Diagnoza została postawiona na podstawie testu RT-PCR wykonanego w związku z pierwszymi objawami" - napisano w komunikacie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi prezydent podda się izolacji przez 7 dni. Będzie nadal pracował i wykonywał swoje obowiązki w trybie zdalnym - poinformowano.

Prezydent czuje się dobrze, przechodzi koronawirusa łagodnie - informuje stacja BFM TV, powołując się na źródło z otoczenia prezydenta.

Izolacji podda się również Jean Castex, który miał kontakt z szefem państwa. Odwołał w związku z tym zaplanowaną na czwartek wizytę w Senacie - poinformowała kancelaria premiera.

Na spotkaniu w Senacie szefa rządu zastąpi minister zdrowia Olivier Veran, który przedstawi senatorom rządową strategię szczepień na koronawirusa i odbędzie debatę na ten temat.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast