Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podróż za jeden uśmiech

„Co się ojcu stało?” – usłyszał w pociągu. „Twarz ojca zmusza mnie do wiary w Boga!”. Ojciec Raniero Cantalamessa, kapucyn mający „proroctwo w spojrzeniu”, który od 40 lat głosi rekolekcje kolejnym papieżom, zostanie kardynałem.

Doskonale pamiętam to spotkanie. Zrobiło się tak przeraźliwie zimno, że w czasie chóralnych śpiewów nad głowami kleryków unosiła się chmurka pary, a ja z podziwem spoglądałem na sandały, w jakich przyszli do zmarzniętej na kość częstochowskiej katedry bracia mniejsi. Doskonale pamiętam również słowa, które padły wówczas z ambony: „Nie martw się. Nawet jeśli nie będziesz dobrym mówcą, Jezus będzie patrzył z twoich oczu”. Wypowiedział je kaznodzieja papieski o. Raniero Cantalamessa.

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 45/2020 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także