W najnowszym GN: Anioł bliski ciału

Wiele osób zaświadcza, że gdy znajdowały się w sytuacjach krytycznych, pojawiała się pomoc nie wiadomo skąd. Zainteresowani jednak zazwyczaj wiedzą: to pomoc od Boga, udzielona im za pośrednictwem aniołów.

Gość Niedzielny 39/2020
Gość Niedzielny

 

Poza metryką [Jacek Dziedzina]

Kim są bezwyznaniowcy? W socjologii coraz częściej określani jako trzecia największa „religia” na świecie, z tendencją wzrostową. Najprościej można powiedzieć, że to osoby, które deklarują brak przynależności do jakiejkolwiek grupy wyznaniowej. W praktyce to jedna z najtrudniejszych do zdefiniowania kategorii we wszelkich badaniach socjologicznych. Dla Kościoła to idealna grupa do ewangelizacji.

 

As z rękawa? [Maciej Legutko]

Żadnego kraju na świecie epidemia koronawirusa nie dotknęła tak mocno jak Stany Zjednoczone. We wrześniu liczba zakażonych przekroczyła 6 milionów, do końca miesiąca będzie ponad 200 tysięcy ofiar. Donald Trump zapowiada gotową szczepionkę na koronawirusa jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Amerykańscy naukowcy nie podzielają jego optymizmu i boją się politycznych nacisków na ich prace.

 

Jest tam coś? [Tomasz Rożek]

Od czasu do czasu tematy naukowe wskakują na same szczyty serwisów informacyjnych. Tak było także w ostatnich dniach, kiedy na konferencji prasowej międzynarodowa grupa naukowców powiedziała, że w atmosferze Wenus znalazła gaz, który na Ziemi powstaje dzięki bakteriom.

« 1 »