Nowy numer 24/2021 Archiwum

Sklep BHPEX to największa baza instrukcji BHP w Polsce - zobacz, co jest dostępne!

Często lekceważone instrukcje BHP mają ogromny wpływ na zdrowie i życie pracowników. Są tak samo ważne w każdej branży, warto zawsze mieć je pod ręką, korzystając z największej bazy instrukcji BHP w Polsce - sklepu BHPEX.

Instrukcja BHP a instrukcja stanowiskowa - czym się różnią?

Nim dojdziemy do omówienia oferty sklepu BHPEX, dowiedzmy się o instrukcjach BHP najważniejszych informacji, by zdać sobie sprawę, dlaczego są tak ważne w każdej firmie. 

Jeśli mowa o instrukcji BHP to tym mianem określamy dokument, w którym zawarto najważniejsze zasady dotyczące postępowania w środowisku pracy, unikając tym samym czynników stwarzających zagrożenie życia lub zdrowia. Definiują one najważniejsze aspekty wykonywanej pracy, dotyczące absolutnie wszystkich pracowników.

Instrukcja stanowiskowa BHP - jak sama nazwa wskazuje - określa reguły dotyczącego tego, jak zachować się na danym stanowisku. Znajdujemy tu między innymi informacje dotyczące wymaganych kwalifikacji i uprawnień pracowników, określenia osób niezbędnych do wykonania danej pracy czy opis wykonywanych czynności. Oczywiście, tych podpunktów jest więcej, ale nie ma sensu ich wszystkich wymieniać. Warto po prostu wiedzieć, czym się różnią instrukcja BHP od instrukcji stanowiskowej. Ta pierwsza jest bardziej ogólna, odnosi się do wszystkich zatrudnionych niezależnie od świadczonych zadań, druga zaś odnosi się sensu stricto do stanowiska. 

Instrukcja BHP - z czego się składa?

Stworzenie instrukcji BHP wynika z zapisów prawa - mówi o tym Dział X Kodeksu pracy i ogólnych przepisów z 26 września 1997 roku. Przeczytamy tu, że każdy pracodawca ma obowiązek udostępnienia swoim pracownikom szczegółowych instrukcji BHP, które wyjaśniają jak zachować się na danym stanowisku pracy. Odnosi się to zwłaszcza do stosowanych w firmie procesów technologicznych, obchodzenia się z materiałami niebezpiecznymi oraz eksploatacją maszyn. 

Przepisy mówią też o tym, jak ów instrukcja powinna być przygotowana. Dzieli się na kilka części - czynności do wykonania przed rozpoczęciem pracy (jak i po), sposobów bezpiecznego jej wykonywania oraz zasady postępowania na wypadek zdarzeń awaryjnych. Co równie ważne, instrukcja BHP musi być tak napisana, by każdy pracownik mógł ją zrozumieć. 

BHPEX - największa baza instrukcji BHP!

Jak więc widzimy, każdy zakład pracy, niezależnie, czy jest pokaźnych rozmiarów, gdzie pracuje wiele osób, czy zupełnie mały z niedużą załogą, musi posiadać instrukcję BHP. Szukając właściwej dla własnej działalności, polecamy odwiedzić sklep BHPEX, a zwłaszcza stronę https://www.bhpex.pl/sklep/artykuly-bhp/instrukcje-bhp/, gdzie mamy dostęp ogromnej, największej w Polsce bazy instrukcji BHP, zawierającej ponad 3000 tytułów!

W sprzedaży są dokumenty dla wszystkich branż (między innymi gastronomiczna, handlowa, elektryczna, kosmetyczna itp.), przemysłu, rolnictwa, biur, zakładów, służb mundurowych, zdrowia itd. Dla wygody klientów przygotowano dwa formaty instrukcji - dostępne w wersji tradycyjnej, czyli papierowej oraz online. Ta pierwsza wysyłana jest w ciągu 24 godzin, druga udostępniana do pobrania od razu - już w ciągu 1 minuty po dokonaniu płatności!

Będąc szefem firmy lub jakiegoś działu w większej organizacji, musimy pamiętać o wielu kwestiach organizacyjnych, by nasze zarządzanie było mądre i maksymalnie efektywne. Instrukcje BHP to jedne z najważniejszych dokumentów w każdej organizacji. Musimy zaznajomić z nimi każdego pracownika, a informacje tam zawarte powinny być oczywiście aktualne, uwzględniając obowiązujące przepisy. Chcąc mieć pewność, że tak jest, skorzystajmy z instrukcji BHP zaufanego producenta - sklepu BHPEX.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama