Nowy numer 49/2020 Archiwum

Kardynał na konwencji Partii Republikańskiej

Metropolita Nowego Jorku poprowadzi dziś modlitwę inaugurującą Narodową Konwencję Partii Republikańskiej. Przyjmując zaproszenie kard. Timothy Dolan podkreślił, że jednym z najważniejszych obowiązków kapłana jest pozytywna odpowiedź na każde zaproszenie do modlitwy. Konwencje obydwu partii – republikańskiej i demokratycznej odbywają się głównie w przestrzeni wirtualnej.

Kard. Dolan podkreśla, że jego udział w otwarciu konwencji nie ma charakteru politycznego czy partyjnego i jest jedynie modlitewnym wołaniem do Boga. Zauważył, że ta modlitwa nie stanowi poparcia dla żadnego kandydata, partii czy frakcji.

„Gdybym został poproszony o modlitwę na Narodowej Konwencji Partii Demokratycznej, chętnie bym przyjął takie zaproszenie, podobnie jak to uczyniłem w 2012 r., gdy prowadziłem modlitwę zarówno na konwencji republikańskiej jak i demokratycznej” – podkreślił metropolita Nowego Jorku.

Modlitwę na kampanii konwencji demokratycznej prowadził amerykański jezuita, o. James Martin, który modlił się szczególnie za każde życia, w tym to „nienarodzone, za młodego Afroamerykanina, nastolatka LGBTQ, migranta”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama