Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kiszona marchewka z przyprawami korzennymi

Marchew to jedno z najbardziej popularnych u nas warzyw. Duszona, dodawana do zup czy pieczona ma lekko słodkawy smak. Łatwo go zmienić, kisząc to wartościowe warzywo.

Zawiera beta-karoten, mnóstwo witamin, przeciwutleniaczy i cennych minerałów. Zachowuje wszystkie właściwości, a dzięki procesowi kiszenia dostarcza organizmowi dodatkowo cennych bakterii wspomagających odporność. Jak podaje news-medical.net, wśród krajów zwyczajowo posiadających w swojej kuchni kiszone produkty występuje mniejsza śmiertelność na COVID-19. Ostatnio odkryciem stało się azjatyckie kimchi, ale z naszych krajowych warzyw też można wykreować ciekawe smaki. Jednym z nich jest kiszona marchewka w przyprawach korzennych.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek