GN 22/2020 Archiwum

Gowin: PO postawiła na kandydata z dużymi szansami na drugie miejsce i małymi na wygraną

Platforma Obywatelska wybierając Rafała Trzaskowskiego, postawiła na kandydata, który ma duże szanse na zajęcie drugiego miejsca w wyborach prezydenckich i niewielkie szanse na zwycięstwo - powiedział w poniedziałek w Toruniu lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Gowin podkreślił, że nie chce nikomu odbierać szans w wyścigu prezydenckim, ale w jego ocenie Trzaskowski jest kandydatem typowo wielkomiejskim.

"Jest kandydatem reprezentującym określony system wartości, lewicowo-liberalny. Jego poparcie dla karty LGBT nie było przypadkowe" - mówił Gowin podczas briefingu prasowego w Toruniu.

Dodał, że w jego ocenie polityk o takim profilu ideowym nie ma dziś szans w Polsce na to, żeby zostać prezydentem. B. wicepremier pytany o losy ustawy dotyczącej wyborów prezydenta w 2020 roku w Senacie powiedział, że nie sądzi, aby PO chciała wykorzystać pełne 30 dni na jej procedowanie.

Wskazał, że najprawdopodobniej Senat odeśle ustawę do Sejmu w ciągu kilku, bądź kilkunastu dni.

"Nawet gdyby Senat wykorzystał cały 30-dniowy okres przysługujący mu na rozpatrzenie ustawy, to i tak pani marszałek Elżbieta Witek będzie mogła ogłosić termin nowych wyborów tak, aby wypadł on na niedzielę 28 czerwca, bądź niedzielę 5 lipca. (...) Musimy pamiętać, że kadencja prezydenta Dudy kończy się 6 sierpnia i od tej daty trzeba odliczać czas wstecz. Sąd Najwyższy potrzebuje co najmniej dwóch tygodni na stwierdzenie ważności wyborów, a więc wybory, które odbyłyby się później niż 5 lipca, doprowadziłyby do pewnego pata konstytucyjnego, gdyż przed 6 sierpnia nie udałoby się ogłosić, kto jest nowym prezydentem i mielibyśmy wakat na tym najważniejszym w Polsce stanowisku" - stwierdził Gowin.

Lider Porozumienia wierzy w to, że nawet senatorowie PO nie będą chcieli do tego doprowadzić.

« 1 »
TAGI:
 • BabaJaga1
  18.05.2020 18:24
  lepszy prawdomowny wrog niz klamiacy przyjaciel.
  doceń 3
 • Scott
  18.05.2020 18:48
  Spodziewałem się po tym artykule o deflacji, na portalu GN, że podacie jak to się zmieniło. Bo dziś podano dane, jak to wyszło ze stopą bazową w kwietniu.... Ja przepraszam, ale Państwo powinno chronić własność obywateli. Po to płacę podatki. A mamy jedne z najniższych realnych stóp procentowych na świecie.
  doceń 1
 • YNKAO
  18.05.2020 23:02
  Szanowny panie Gowin, jest pan trzeźwo myślącą osobą w przeciwieństwie do ministra ,, zdrowia". Nadal wierzę w szlachetne Pana serce.Pozdrawiam
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama