Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czechy. Škoda ofiarowała 100 octavii dla medyków

Szpitale, służby socjalne, organizacje pozarządowe i domy opieki mogą wnioskować o samochody, które przeznaczone zostaną do walki z koronawirusem.

Sto nowych samochodów octavia podarowała Škoda dla organizacji medycznych i socjalnych w Republice Czeskiej - poinformował włoski dziennik „Il Messaggero”. Darowizna dotrze do instytucji w maju, dzięki wsparciu organizacji związkowej KOVO Union. Przekazanie 100 octavii 2.0 TDI Style, o wartości handlowej ponad 3 mln euro, odbędzie się w porozumieniu z ministrem zdrowia Adamem Vojtěchem oraz ministrem pracy i spraw socjalnych Janą Maláčovą.

Ponadto Škoda, która działa na kilku frontach, oddała bezpłatnie 150 skuterów elektrycznych (używanych w serwisie mobilnym BeRider) do dyspozycji lekarzy i służb medycznych w Pradze. We współpracy z Wydziałem Techniki Uniwersytetu w Pradze rozpoczęła drukowanie w technice 3D respiratorów wielokrotnego użytku kategorii FFP3. Produkcja przekroczyła już 750 sztuk, które zostały przekazane do dyspozycji Ministerstwu Zdrowia.

Na tym nie koniec. W miejscowości Mladá Boleslav, gdzie ma siedzibę Škoda Auto, rozpoczęła się także produkcja przyłbic ochronnych, które działy sprzedaży i logistyki, we współpracy z firmą badawczą Prusa Research, rozprowadzają w szpitalach. Od początku stanu zagrożenia dostarczono już ponad 14,6 tys. przyłbic. Są one produkowane także w zakładzie w Kvasinach i wykorzystywane przez personel wewnętrzny oraz pobliskie szpitale. Część personelu Škody włączyła się także w produkcję maseczek.

Na wsparcie służb socjalnych na terenach, gdzie firma ma swoje zakłady, przeznaczono dodatkowo 370 tys. euro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze