Nowy numer 43/2020 Archiwum

Abp Ryś: Grzech rozprasza, a Bóg gromadzi w jedno!

Grzech rozprasza, a Bóg gromadzi, dlatego sakrament pokuty jest sakramentem pojednania. Wtedy, kiedy Pan przekreśla nam grzech, to otwiera nam szansę do pojednania, bo zbiera nas znowu we wspólnotę – mówił abp Ryś. 

W pierwszą sobotę kwietnia porannej Mszy świętej celebrowanej w kaplicy domu biskupiego przewodniczył i homilię wygłosił metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. 

Łódzki pasterz odwołując się do dzisiejszej Liturgii Słowa zauważył, że Bóg się nie godzi na rozproszenie ludzi. Bóg się nie godzi na nienawiść między ludźmi. Bóg się nie godzi na podziały między ludźmi.

- Mam inne owce, które muszę przyprowadzić do tej owczarni, aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.  Jezus umarł nie tylko za naród, ale by dzieci Boże, które są poza narodem, by je zgromadzić w jedno! To znaczy, by ci, którzy są Ludem Boga, otwarli szeroko oczy i zobaczyli swoich braci swoje siostry, córki, synów Boga, rozproszonych gdzie indziej, nie w granicach widzialnych Ludu Bożego. Żeby poddać się Bogu, który nas gromadzi i poddać się tej pasji Boga gromadzenia i jedności. Nie stawiać się oporem wobec tego, który nas zbiera! – apelował arcybiskup.

Pod koniec liturgii łódzki pasterz zaprosił wszystkich do uczestnictwa w Rekolekcjach dla Łodzi, które rozpoczną się już jutro o godz. 18:30 i potrwają do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Archidiecezja Łódzka i stronie www.archidiecezja.lodz.pl
 

« 1 »

Zobacz także

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL