Nowy numer 15/2020 Archiwum

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Swoją przyszłość warto odpowiednio zabezpieczyć. Jednak dla każdego z nas może oznaczać to zupełnie co innego. Polisa na życie może przybierać różne modele, warianty ochronne i gwarantować inne wsparcie finansowe. Zatem co wybrać i ile zainwestować?

Przyjrzyjmy się temu, ile może kosztować polisa na życie oraz co wpływa na cenę produktu. Dzięki temu każdy z nas łatwiej będzie umiał dokonać odpowiedniego wyboru.

Po co nam ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie warto posiadać, gdy chce się zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek naszej nagłej śmierci. W takiej sytuacji – zarówno dzieci, jak i partner lub partnerka mogą liczyć na wsparcie finansowe, które pozwoli spłacić im nasze zobowiązania finansowe lub utrzymać dotychczasowy poziom życia.

Polisa na życie może również nam zaoferować wsparcie finansowe w różnych trudnych sytuacjach – poważnej choroby, urazu ciała, pobytu w szpitalu, śmierci kogoś bliskiego czy wypadku samochodowego. Pozyskanie takie ochrony wymaga zakupu umowy dodatkowej, która rozszerza zakres ochronny polisy. Każdy z nas może wybrać dowolnie zakres, jaki najbardziej mu odpowiada. Dla przykładu – jeśli obawiamy się zdiagnozowania choroby nowotworowej, możemy wybrać wyłącznie takie rozszerzenie ochrony. W momencie diagnozy możemy otrzymać świadczenie, które wspomoże nas w walce z chorobą.

W ramach ubezpieczenia możemy również skorzystać z pakietu assistance, na który również warto zwrócić uwagę przed zakupem polisy. Może zapewnić on nam:

 • całodobową infolinię medyczną,
 • transport medyczny,
 • dowóz leków,
 • rehabilitację,
 • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki,
 • pomoc domową po okresie hospitalizacji,
 • wsparcie psychologa.

Dzięki takiej pomocy łatwiej przejść przez różne problemy życiowe. Jednak oferty ubezpieczeniowe czasem oferują zupełnie różne formy pomocy, dlatego warto zwracać na to wcześniej uwagę.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Wybór ubezpieczenia na życie może wydawać się trudny. Wystarczy wejść na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-na-zycie/0.html, gdzie znaleźć możemy wiele różnych ofert, a każda z nich wydawać się może korzystna.

Gdy zakup jakiegoś produktu jest problematyczny – często sugerujemy się ceną. Stawianie jednak na najtańsze możliwe rozwiązanie nie zawsze może okazać się dobrym wyborem.

Ubezpieczenie na życie nie musi kosztować wiele. Ceny składki miesięcznej zaczynają się w granicach 30 zł. Jednak ostateczna kwota składki zależeć będzie od kilku ważnych czynników, m.in. naszego wieku czy stanu zdrowia. Stawiając na szeroki zakres ochrony i wysoką sumę ubezpieczenia – składka może kosztować nawet kilkaset złotych. Dlatego warto wcześniej porównywać oferty i sprawdzać – jaki zakres oferuje nam konkretna wysokość składki.

Co wpływa na cenę polisy?

To, ile zapłacimy za ubezpieczenie, zależy od kilku ważnych czynników. Z tego właśnie powodu każdy z nas za konkretny produkt ubezpieczeniowy może zapłacić zupełnie różną składkę.

Co zatem wpływa na wysokość składki:

 • suma ubezpieczenia,
 • ilość umów dodatkowych,
 • nasz wiek,
 • stan naszego zdrowia,
 • czas trwania umowy,
 • brak porównania.

Przede wszystkim na cenę naszej polisy wpłynie fakt, na jaką kwotę chcemy się zabezpieczyć. Możemy porównywać w tym kierunku wiele ofert, jednak oczywistym jest, że zapłacimy inną składkę za polisę na kwotę 30 000 zł, jak i na 300 000 zł. Można jednak znaleźć oferty o podobnych sumach ubezpieczenia i różnych cenach składek, zatem warto porównywać wcześniej oferty.

To, jaki wybierzemy zakres ochrony, zależy wyłącznie od nas. Zatem to my decydujemy o wysokości składki – każda umowa dodatkowa to wzrost kosztu za ubezpieczenie. Wybierajmy więc rozszerzenia ochrony z rozsądkiem, decydując się na te, które w przyszłości rzeczywiście mogą się nam przydać.

Nie ma co ukrywać – również nasz wiek jest istotny w kwestii wysokości składki. Za podobną polisę inna składka będzie przysługiwać, gdy będziemy mieć 25 lat, jak i 55 lat. Na podstawie wieku ubezpieczyciel określa nasze ryzyko zachorowania oraz śmierci, co wpływa na wysokość składki.

Równie ważny jest stan naszego zdrowia oraz przebyte dotąd choroby. Taka informacja również pozwala ustalić ryzyko na przyszłość. Nie należy zatem zatajać informacji o swojej kondycji.

Cena będzie również zależna od tego, czy wybierzemy umowę na 5, 10 czy 30 lat. Im dłuższa umowa, tym niższą składkę zapłacimy. Nie ma sensu obawiać się tak długofalowych zobowiązań finansowych, ponieważ takie zobowiązanie zapewnia nam wieloletnią ochronę.

Warto wspomnieć o równie ważnych czynniku. Pominięcie go może prowadzić do przepłacenia za składkę. Jest to porównywanie ofert. Każdy zakup, jakiego w życiu dokonujemy – opiera się na porównaniu, zarówno pod względem jakości, jak i ceny. Tak samo sprawa wygląda w przypadku ubezpieczeń na życie. Sprawdzajmy zatem – jakie ceny oferuje konkurencja, a dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale również – może udać nam się znaleźć bardziej korzystne rozwiązanie.

Artykuł sponsorowany

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama