Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Papież: Chrześcijaństwo jest prześladowane

Papież Franciszek oświadczył, że "chrześcijaństwo jest prześladowane". "Trwa proces, by je unicestwić, bo uważane jest za zagrożenie"- powiedział w wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej Tv2000.

Rozmowę z papieżem przeprowadził ksiądz Marco Pozza, kapelan więzienia w Padwie. Jak podała w piątek stacja włoskiego episkopatu, wywiad zostanie wyemitowany 17 lutego. W udostępnionym wcześniej fragmencie znalazły się następujące słowa Franciszka: "Trwa proces przeciwko chrześcijaństwu".

"Historia chrześcijaństwa to dzieje prześladowań. Prawdą jest to, że chrześcijaństwo nie żyje sukcesami; chrześcijańska prawda jest w wytrwałości chrześcijan przeciwko światowemu życiu" - powiedział.

Ponadto Franciszek zaznaczył, że wiarę należy przekazywać "dialektem rodzinnym", czyli "językiem rodziny, ludzi, którzy podchodzą z miłością; językiem innym niż intelektualny".

"Niekiedy są teorie przedstawiające Boga abstrakcyjnego, Boga ideologicznego" - zauważył papież i dodał, że "próbuje się udowodnić istnienie Boga, jakby to była matematyka".

"Święci - oznajmił - zrozumieli, co to jest wierzyć w Boga, który jest Ojcem, a nie bożkiem - Mandrake'm z czarodziejską różdżką".

W ten sposób papież przywołał postać legendarnego czarodzieja z komiksów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama