Nowy numer 21/2020 Archiwum

Szkoły Ewangelizacji SESA Polska w 2019 r: 399 kursów dla niemal 14 tys. uczestników

399 kursów dla niemal 14 tys. uczestników przeprowadziły w 2019 r. Szkoły Ewangelizacji należące do projektu SESA Polska. W kraju działają 62 takie szkoły. Organizują kursy nie tylko w Polsce ale również zagranicą, głównie w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciele szkół pracują m.in. w Zespole ds. Nowej Ewangelizacji KEP.

Na program szkół składa się 21 kursów podzielonych na 3 etapy. Elementem formacji jest również szkolenie ekip ewangelizacyjnych. Szkoły organizują również spotkania regionalne oraz co 4 lata spotkanie światowe.

SESA posługuje w diecezjach, parafiach i wspólnotach zakonnych oraz w nowych wspólnotach kościelnych. Działalność apostolska i ewangelizacyjna pozostaje ściśle związana z Kościołem katolickim. Każda Szkoła ma misję kościelną i posiada asystenta kościelnego. Biuro Międzynarodowe Szkoły znajduje się w Guadalajara w Meksyku i działa za zgodą Archidiecezji w Guadalajara, we współpracy z kard. Jose Francisco Robles Ortegą. Od 2014 r. asystentem kościelnym SESA jest o. Luis Alfonso Zepeda M. del Campo.

Biuro Krajowe SESA Polska działa w Polsce od 2010 r. i mieści się w Stryszawie - Siwcówce na Wzgórzu Miłosierdzia. Jest to również siedziba Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea, która żyje i działa tutaj od 1992 r. Dyrektorem Biura Krajowego jest o. Krzysztof Czerwionka CR.

Do projektu SESA należą w Polsce 62 Szkoły Nowej Ewangelizacji. W ramach SESA działa ekipa krajowa posługująca podczas seminariów i spotkań o charakterze ogólnopolskim oraz wspierająca szkoły lokalne.

Szkoły ewangelizacji współpracują w formacji młodych (przed bierzmowaniem, we wspólnotach i ruchach). Znaczącą propozycją dla młodzieży (rozwijającą się już w kilku diecezjach) jest projekt przygotowania młodych do dojrzałości chrześcijańskiej "Młodzi na progu". Szkoły prowadzą też kursy kerygmatyczne dla dzieci, tworzą autorskie kursy stanowe, m.in. dla młodzieży, kobiet, mężczyzn i małżeństw, przygotowują projekty rekolekcji ewangelizacyjnych dla parafii, młodzieży i dzieci szkolnych, oraz misji ewangelizacyjnych, tworzą wspólnoty wiary w wymiarze parafii, diecezji, czy przy zakonach a także formują ekipy posługujące, głoszące oraz dyrektorów kolejnych szkół ewangelizacji.

Przedstawiciele kilku szkół pracują w Zespole ds. Nowej Ewangelizacji KEP i współtworzą program Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów (OSE).

« 1 2 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama